Tlakové Parametry pro Trubky a Závitové Spoje

Obecně platí, že šroubení, adaptéry a veškeré součásti jsou dimenzovány na tlaky rovnající se maximálnímu přípustnému pracovnímu tlaku trubky, hadice nebo potrubí doporučeného pro použití s daným typem šroubení. Tlakové hodnoty šroubení s trubkovým adaptérem nebo závitovým připojením jsou určeny koncovým spojením s nižším jmenovitým tlakem. Vnitřní i vnější závity pracují se stejnou tlakovou hodnotu ve stejné jmenovité velikosti trubky. Aby však bylo dosaženo stejné tlakové odolnosti vnitřních závitů jako vnějších, vyžadují zakončení s vnitřním závitem větší tloušťku stěny. Berte na vědomí, že mnoho speciálně konstruovaných armatur, jako “bored-through“, šroubení s integrovanými konci AN, O-Seal a SAE/MS může mít nižší tlakovou hodnotu než trubka nebo hadice. Pro přesnější tlakové zhodnocení pro konkrétní armaturu se obraťte na zákaznický servis společnosti FTS.

Tlakové Parametry Trubek, Nerezová Ocel, Palcové Rozměry

Poznámka: 1) Stínované oblasti označují potrubí, které není vhodné pro provoz s plynem. 2) U svařovaných a tažených trubek musí být použit faktor snižování. U dvojitě svařované trubky vynásobte jmenovité hodnoty tlaku koeficientem 0,85; a pro jednoduchou svařovanou trubku 0,80 (ANSI B 31, tabulka A-1B).

Tlakové Parametry Trubek, Nerezová Ocel, Metrické Rozměry

Tlakové Parametry Trubek, Měď

Maximální dovolený pracovní tlak (PSIG)

Základ výpočtu: Žíhané (Temper 060), bezešvé měděné trubky ASTM B-75 nebo ekvivalentní. Teplota systému mezi -20 ° F a 100 ° F s povoleným tlakem 6000 psi. Konečná pevnost v tahu 30 000 psi. Reference: Kód ANSI B 31.3. (Podrobnější informace o pracovním tlaku týkající se konkrétní trubky získáte u zákaznického servisu společnosti FTS.

Tlakové Parametry Trubek, Alloy 400 (MONEL)

Maximální dovolený pracovní tlak (PSIG)

Základ výpočtu: Žíhaná, bezešvé trubka Monel Alloy 400 ASTM B-165 nebo její ekvivalent. Teplota systému mezi -20 ° F a 100 ° F s povoleným tlakem 18 700 psi. Konečná pevnost v tahu 70 000 psi. Hodnoty v tabulce jsou podle kódu ANSI / ASME B 31.3 pro teploty od -325 ° F do pouhých 100 ° F. Monel rychle raguje při zvýšených teplotách. (Podrobnější informace o pracovním tlaku týkající se konkrétní trubky získáte u zákaznického servisu společnosti FTS. (odkaz)). Doporučený postup pro objednání trubek: Určete vnější průměr a tloušťku stěny žíhané, bezešvé trubky z materiálu Monel, Alloy 400 dle specifikace ASTM B-165. Požadujte také vysoce kvalitní trubky, které jsou bez poškrábání a vhodné pro ohýbání s tvrdostí materiálu nepřesahující Rb 75.

Tlakové Parametry pro Závity NPT/ISO, ANSI/ASME B 31.3

Tabulka Snižování Tlaku a Teploty

Faktory pro stanovení jmenovitého tlaku v trubkách při zvýšených teplotách

Instrukce

Chcete-li určit maximální přípustné pracovní tlaky pro trubky při zvýšených teplotách, vynásobte maximální přípustný pracovní tlak příslušné trubky z tabulek přípustných pracovních tlaků pro trubky příslušným teplotním faktorem z níže uvedené tabulky pro snížení tlaku a teploty.

Šroubení SSP spolehlivě fungují v aplikacích, od kryogenních teplot po vysoké teploty. Je důležité si uvědomit, že zvýšené teploty sníží schopnost maximálního pracovního tlaku v potrubním systému.

* Při vystavení provozním teplotám nad 425 °C může dojít ke srážení karbidů chrómu, které může vést k mezikrystalové korozi. Pro další informace kontaktujet zákaznicý servis FTS.

FTS – Fluid Technology Solutions, s.r.o.

FTS se skládá z odborníků, kteří se dlouhodobě pohybují v oblasti fluidních systémů. Dohromady máme desítky let zkušeností a jsme výhradní distributor fluidních komponent tradičního amerického výrobce SSP. Stejně jako oni si i my v FTS zakládáme na prvotřídní kvalitě. Je pro nás potěšením, že můžeme nabízet díly s doživotní zárukou na materiál a vyvíjet špičkové systémy.