Jak úspěšně změnit dodavatele kompresního šroubení

Zpoždění v dodacích lhůtách, nekonzistentní výkonnost výrobků a neschopnost plnit výrobní specifikace mohou být více než dostačující k tomu, začít hledat nového dodavatele kompresního šroubení. Hodnocení ostatních dodavatelů na trhu a provedení plynulého přechodu však může být složité.

V tomto rychlém průvodci poskytneme doporučení, jak posoudit dodavatele šroubení na základě jejich bezpečnosti, dostupnosti zdrojů, výkonnosti produktů a celkové spolehlivosti. Výběr dodavatele, kterému důvěřujete, je nezbytný pro plynulý chod celého systému či aplikace.

Posouzení bezpečnosti a dostupnosti zdrojů

Věříme, že bezpečnost by měla být při hledání nového dodavatele nejvyšší prioritou. Bezpečnostní obavy mohou zahrnovat kvalitu materiálu a dostatečné zdroje, které pomohou při správné instalaci kompresního šroubení.

Pokud jde o porozumění instalačním pokynům a prostředkům, které dodavatel nabízí, hledejte následující:

  • Pokyny k instalaci přizpůsobené jednotlivým typům šroubení a zohledňující materiál, typ a velikost produktu. Tyto pokyny by také měly být jasné a snadno dosažitelné, aby nedocházelo k únikům nebo poruchám způsobeným nesprávnou instalací.

  • Dodavatel, který nabízí instrukce k procesu instalace od začátku do konce. Nesprávná instalace je jedním z nejvýznamnějších faktorů vedoucích k brzkému selhání systému a únikům.

  • Instalační kurzy, které poskytují další praktická školení a podrobná vysvětlení, pokud jsou potřebné.

Dodržování bezpečnosti a dostupnosti instalačních pokynů by nemělo být jediným bodem, který je třeba vzít v úvahu. Je stejně důležité zajistit, aby potenciální dodavatel nabízel šroubení, které odpovídá všem vašim projektovým specifikacím a materiálovým potřebám.

Ideálně by měl váš dodavatel splňovat vysoké výrobní standardy, jako je například ukazatel kvality šest sigma, udržování nízkého počtu defektů na milion příležitostí (DPMO) napříč všemi, ale i jednotlivými produktovými řadami a ve svém výrobním závodě musí dodržovat přísná bezpečnostní opatření.

Před provedením vašeho konečného rozhodnutí a výběru dodavatele je dalším důležitým faktorem, který je třeba zvážit, možnost „interchange“ a „intermix“. Potřebujete mít jasný přehled o zdrojích výrobce a možnosti dodávek nových komponentů a také dostupnosti náhradních součástek.

Skutečně šroubení funguje správně?

Výkonnost je dalším důležitým faktorem pro určení, zda je dodavatel dobrý nebo není vhodný.

Hledejte proto dodavatele, kteří nabízejí tyto známky vysoce kvalitní výroby:

  • Interní výrobní testování ve specializované laboratoři pro vyhledání a odstranění nekvalitních produktů nebo konceptů.

  • Podrobné technické zprávy, které poskytují detailní informace o výkonnosti výrobků během testů, jako jsou: zkoušky odolnosti, hydraulické, impulzní a tlakové zkoušky a také vibrační zátěžové testy.

  • Vyhodnocování interních procesů, jako je sledování reakční doby v případě reklamačního procesu(RMA), typizované důvody řešení a zprávy o nápravných opatřeních, aby se pravidelně zlepšovala kvalita výroby a vysoké standardy při řešení interních výrobních chyb.

  • Další testovací a využívání služeb třetích stran.

Kvalitní společnosti budou mít také hodnocení a reference, které podporují jejich dosavadní výsledky. Díky těmto společným opatřením, můžete v důsledku snížit riziko potenciální závady již během výběru dodavatele, ještě před samotnou kontrolou kvality produktů a jejich instalací.

Hodnocení spolehlivosti

Dále je důležité posoudit, zda dodavatel nabízí rychlé a spolehlivé dodání komponentů a může pomoci včas vyřešit vaše dotazy a obavy.

Dodavatelé, kteří mohou pravidelně plnit své dodací závazky a zveřejňují dodací lhůty, vyhovují zákazníkům, kteří potřebují důslednost a transparentnost. Doporučujeme hledat dodavatele s vynikající pověstí a závazkem k jasnému termínu dodání.

Přejděte k SSP

Spolehlivost, kvalita produktu a bezpečnost jsou tři nejdůležitější faktory, které jsou třeba hledat při výběru nového dodavatele kompresního šroubení.

V SSP tvrdě pracují na tom, aby trvale poskytovali vysokou kvalitu služeb s vynikající reakční schopností a také bezpečné a spolehlivé produkty. Zákazníci se tedy nemusí obávat zpoždění v dodacích termínech, nekvalitních výrobků nebo že si nebudou vědět s něčím rady. Přizpůsobení konkrétním potřebám je jednou z našich klíčových priorit, takže budete mít vždy přístup ke službám a produktům, které jsou třeba k zajištění úspěchu vašeho systému či aplikace.

Jsme autorizovaní distributoři společnosti SSP, nabízíme služby při odstraňování problémů, školení instalačních techniků, konzultace s technickými odborníky a další možnosti. Chcete-li se dozvědět více o našich službách, kontaktujte nás ještě dnes.

Potřebujete poradit nebo doporučit konkrétní produkt?

Zkušený specialista na telefonu vám poradí s výběrem. 

FTS – Fluid Technology Solutions, s.r.o.

FTS se skládá z odborníků, kteří se dlouhodobě pohybují v oblasti fluidních systémů. Dohromady máme desítky let zkušeností a jsme výhradní distributor fluidních komponent tradičního amerického výrobce SSP. Stejně jako oni si i my v FTS zakládáme na prvotřídní kvalitě. Je pro nás potěšením, že můžeme nabízet díly s doživotní zárukou na materiál a vyvíjet špičkové systémy.