Kompresní šroubení Duolok

Kompresní šroubení Duolok® pracuje na principu dvoukroužkového systému, který zajišťuje dokonale těsný spoj pro aplikace v oblasti procesní instrumentace a analytických systémů. Tento typ spoje se uplatňuje v aplikacích, kde netěsnost může mít významný dopad na kvalitu, produktivitu a náklady.

Šroubení Duolok je navrženo a vyrobeno tak, aby bylo 100% zaměnitelné a jednoznačně nahraditelné za šroubení Swagelok® a Parker A-Lok™.

Odkazy

Specifikace

 • Zaměnitelné za šroubení Swagelok® a Parker A-Lok™.

 • Tlak: do 12,100 psig (834 bar)

 • Teplota: -425 až 1200°F (-253 až 648°C).

 • Palcové rozměry: 1/16“ až 2“.

 • Metrické rozměry: 3 až 25 mm.

 • Materiál: 316 SS, Alloy 400 (Monel), C-276 (Inconel) a mosaz. K dispozici jsou i další materiály.

 • Připojení: NPT, ISO/BSP, SAE/MS, AN, navařovací konektory, port konektory

 • Provedení: spojky, kolena, t-kusy, kříže, ucpávky

 • Speciální šroubení: Průchodky a prodloužené verze, provrtané (bored through), nastavitelné, kalibrační a dielektrické šroubení.

 • Příslušenství: měrky pro správnou montář, nářadí.

Kompresní šroubení Duolok je dimenzováno na maximální přípustnou jmenovitou hodnotu tlaku trubky, která šroubení spojuje.

Design

Šroubení Duolok se skládá ze čtyř precizně opracovaných součástí: tělo, přední kroužek, zadní kroužek a matice. Během montáže se zadní kroužek posunuje směrem dopředu a dochází k jeho zalisování do povrchu potrubí, čímž je vytvořena zóna, která poskytuje zvýšenou oporu potrubí za místem sevření, čímž účinněji chrání spoj proti negativnímu vlivu vibrací potrubního systému, tepelných dilatací a únavě materiálu. Unikátní proces nalisování zadního kroužku do trubky zaručuje dokonalý kontakt s povrchem trubky a zároveň vyšší pevnost spoje, která je důležitá v širokém rozsahu aplikací.

Materiály

Šroubení z nerezové oceli 316 jsou vyrobeny v souladu s normou ASTM A-276 a ASTM A-479. Kolena, t-kusy a kříže jsou obráběny z nerezové oceli 316 v souladu s normou ASTM A-182. Všechny komponenty umožňují zpětnou sledovatelnost podle čísla tavby materiálu (Heat Code). K dispozici jsou na vyžádání také protokoly o zkouškách materiálu (CMTRs). Více informací o dalších materiálech.

Balení

Dvoukroužkové kompresní šroubení Duolok je kompletně sestaveno a jednotlivě zabaleno, aby byla zajištěna nejvyšší úroveň kvality a čistoty. Ochranné sáčky eliminují kontaminaci (trubkové otřepy, nečistoty atd.). Jsou baleny po jednotlivých kusech pro snadný nákup a manipulaci. Krabice jsou barevně odlišeny podle materiálu dodávaného šroubení. Štítky obsahují číslo dílu, materiál, popis produktu a obrázek výrobku.

Závity s PTFE páskou z výroby

NPT závity a BSP kuželové závity je možné dodat s předem instalovanou vysoce kvalitní teflonovou páskou z výroby. Instalace teflonové pásky v továrně snižuje náklady a zajišťuje, že závity jsou správně připraveny pro vaší instalaci.

Školení správné montáže

Distributoři SSP poskytují rozsáhlé školení v oblasti komponentů pro fluidní systémy. Školení zahrnují zejména:

 • Správný výběr komponentů a bezpečná montáž

 • Intermixing a Interchanging (zaměnitelnost s ostatními výrobci)

 • Kvalita a bezpečnost

 • Opětovná montáž dvou kroužkového šroubení

 • Řezání a příprava trubek

 • Ohýbání trubek

Podívejte se na nabídku dalších možností vzdělávání.

Certifikace a kvalita

Kompresní šroubení Duolok je vyráběno v souladu se systémem jakosti společnosti SSP, který byl certifikován podle normy kvality ISO 9001:2000. Kromě toho jsou všechny armatury vyráběny podle technických specifikací a přísných standardů kontroly kvality divize SSP Instrumentation. Trvalý závazek společnosti SSP ke kvalitě se odráží v celé společnosti v její personální politice, vybavení, produktech a službách.

Dokumenty a schválení třetích stran

Šroubeni Duolok byla schválena:

Nářadí a příslušenství

SSP nabízí nářadí a příslušenství pro podporu bezpečné montáže, řezání trubek a ohýbání.

Najděte si ekvivalent produktu:

Potřebujete poradit nebo doporučit konkrétní produkt?

Zkušený specialista na telefonu vám poradí s výběrem. 

FTS – Fluid Technology Solutions, s.r.o.

FTS se skládá z odborníků, kteří se dlouhodobě pohybují v oblasti fluidních systémů. Dohromady máme desítky let zkušeností a jsme výhradní distributor fluidních komponent tradičního amerického výrobce SSP. Stejně jako oni si i my v FTS zakládáme na prvotřídní kvalitě. Je pro nás potěšením, že můžeme nabízet díly s doživotní zárukou na materiál a vyvíjet špičkové systémy.