Pravda o Interchange & Intermixing (Vzájemná zaměnitelnost a kombinace různých výrobců kompresního šroubení

V předchozím článku jsme představili základní výhody kompresního šroubení Duolok. Tyto armatury byly vyvinuty s jasnými a specifickými cíli: zajistit bezpečné a spolehlivé připojení a umožnit vzájemnou zaměnitelnost (Interchange & Intermix) s ostatními trubkovými armaturami od schválených výrobců.

Interchange a Intermix může být matoucí pro ty, kteří nejsou s touto problematikou dostatečně obeznámeni, protože dostupné informace jsou často protichůdné. Jeden výrobce prohlašuje, že je nemožné mít bezpečné a spolehlivé spojovací armatury, pokud vzájemně promícháte nebo zaměníte některé vnitřní součásti jako jsou matice, svěrné kroužky nebo tělo šroubení. Jiní dodavatelé říkají, že je možné pouze zaměnit matici a svěrné kroužky, ale nikoliv tělo šroubení. Ostatní dodavatelé tvrdí, že je možné zaměnit úplně vše, to znamená použít jakoukoliv kombinaci tělo, kroužky a matice od různých dodavatelů.

V tomto článku doufáme, že se nám podaří osvětlit problematiku vzájemné zaměnitelnosti jednotlivých komponentů kompresního šroubení od různých dodavatelů, tzv. Interchange a Intermix a jejich specifické rozdíly.

Interchange

Interchange znamená, že kombinace matic a svěrných kroužků od SSP může být sestavena s tělem kompatibilní značky a naopak, aby se vytvořilo spojení bez netěsností. Situace vyžadující zaměnitelnost se obvykle vyskytují, když musí být vyměněna pouze část armatury kompresního šroubení. Například uživatel, který potřebuje vyměnit poškozené potrubi napojené na ventil. V tomto případě si může ventil ponechat a vyměnit pouze potrubí, které osadí novými svěrnými kroužky a maticí.

Uživatel v tomto scénáři bude muset tedy vyměnit pouze trubku, matice a svěrné kroužky a dodržovat správné pokyny k instalaci. Ventil může zůstat, což výrazně snižuje náklady na opravu.

Ve společnosti FTS můžeme našim zákazníkům pomoci s výběrem zaměnitelných komponentů, které budou dokonale odpovídat armaturám od jiných výrobců. Díky tomu je výměna potrubí a vyřazení starých koncových spojů snadná a nákladově efektivnější a zlepšuje celkový systém novými a spolehlivými díly bez nutnosti vyřazení aktuální skladové zásoby.

Intermix

Intermix znamená použití libovolné kombinace komponentů kompresního šroubení od kompatibilních značek. Tento postup je jedním z nejjednodušších způsobů, jak mohou uživatelé dosáhnout bezpečného a spolehlivého připojení bez čekání na dlouhé dodací lhůty, zvýšení celkových výdajů nebo nutnosti zahodit aktuální skladové zásoby.

Někteří výrobci vám řeknou, že Intermix může být nebezpečný, a souhlasíme. Pokud jsou však přijata správná opatření a pečlivě dodržovány pokyny k instalaci, může být Intermix bezpečnou a spolehlivou praxí.

Pravdou je, že rizika spojená s Intermixem lze snadno minimalizovat. Společnost SSP navrhuje a vyrábí veškeré armatury podle přesných specifikací a tolerancí v rámci přísných postupů kontroly kvality, které tvrdí, že geometrie mezi komponenty od SSP a díly konkurenčních značek je totožná.

SSP prostřednictvím distributora FTS: Váš spolehlivý partner pro vyměnitelné a vzájemně kombinovatelné armatury

Nejjednodušší způsob, jak si zapamatovat procesy Interchange a Intermix:

  • Interchange znamená použití matice a svěrných kroužků od jednoho výrobce a tělo šroubení od jiného výrobce.
  • Intermix používá kombinaci různých součástí od dvou různých výrobců k vytvoření jedné montážní sestavy.

Trubkové armatury SSP jsou navrženy, vyrobeny a kontrolovány z hlediska kvality s maximální péčí, aby byla zajištěna úplná zaměnitelnost a kompatibilita s ostatními výrobci trubkových armatur. Naše armatury jsou plně zaměnitelné s hlavními značkami, jako jsou Swagelok ®, Parker Hannifin® a Hoke®. Pokud hledáte rychlý odkaz, zde najdete jak jsou komponenty SSP kompatibilní s ostatními značkami.

Kontaktujte nás ještě dnes, abyste se dozvěděli více informací o možnostech výměny vašich stávajících komponentů jako jsou šroubení, ventily, hadice a ostatní za komponenty SSP. Rádi vám zodpovíme všechny otázky.

Potřebujete poradit nebo doporučit konkrétní produkt?

Zkušený specialista na telefonu vám poradí s výběrem. 

FTS – Fluid Technology Solutions, s.r.o.

FTS se skládá z odborníků, kteří se dlouhodobě pohybují v oblasti fluidních systémů. Dohromady máme desítky let zkušeností a jsme výhradní distributor fluidních komponent tradičního amerického výrobce SSP. Stejně jako oni si i my v FTS zakládáme na prvotřídní kvalitě. Je pro nás potěšením, že můžeme nabízet díly s doživotní zárukou na materiál a vyvíjet špičkové systémy.