Šroubení a ventily ze speciálních slitin Hastelloy a Monel

Společnost SSP vyrábí kompresní šroubení, závitová šroubení a ventily také ze speciálních slitin 400/405 a C276, a to pro přístrojové, užitkové, řídicí a procesní aplikace. Výrobky SSP splňují všechny průmyslové normy a mohou tak výrazně ušetřit čas, náklady na instalaci, provoz a také údržbu systémů.

Naším cílem je být dodavatelem, kterého si zákazníci vybírají.

Hastelloy C276

C276 je superslitina složená z niklu, molybdenu, chromu a wolframu. Jedná se o nejpoužívanější slitinu Hastelloy na trhu.

Díky obsahu molybdenu a niklu je slitina Hastelloy C276 vysoce odolná proti korozi v extrémně náročných podmínkách a chrom vytváří ochrannou povrchovou vrstvu, která zabraňuje oxidaci.

Hastelloy C276 je obzvláště ceněný v aplikacích, kde se svařuje, protože jeho nízký obsah uhlíku snižuje srážení karbidů. Tím tak zajišťuje optimální odolnost proti korozi, bez nutnosti dodatečné úpravy po samotném svařování.

Vlastnosti a výhody materiálu Hastelloy C276

Hastelloy C276 nabízí řadu výhodných vlastností, zahrnující:

 • Vynikající odolnost proti korozi v drsných podmínkách a redukčních prostředích.

 • Vynikající odolnost vůči silným oxidačním roztokům.

 • Nízký obsah uhlíku pro minimální srážení karbidů při svařování.

 • Výjimečná odolnost proti korozi vytvářené namáháním, důlkové korozi a praskání.

 • Jedinečná odolnost vůči korozivním materiálům na bázi chlóru.

Odvětví a aplikace, ve kterých se Hastelloy C276 používá

Díky své výjimečné odolnosti proti korozi je Hastelloy C276 zvláště cenný pro prostředí s extrémními podmínkami, jako jsou mořské aplikace, chemická výroba, čištění odpadních vod a těžba zemního plynu.

Slitina 400

Slitina 400, známá také jako Monel 400, je slitina niklu a mědi, která se vyrábí již více než 100 let. Je vysoce odolná proti korozi a vydrží teploty až 538 °C, což z ní činí jednu z nejoblíbenějších korozivzdorných slitin na trhu.

Je ceněna zejména pro svou schopnost pracovat v extrémně chladných podmínkách, aniž by zkřehla. Lze ji zpracovávat jak za tepla, tak za studena, ale materiál zpracovaný za studena vykazuje lepší opracovatelnost. Slitina 400 vykazuje určité magnetické vlastnosti a měla by se tak vyhnout aplikacím, které vyžadují nemagnetické materiály.

Vlastnosti a výhody slitiny 400

 • Výjimečná odolnost proti korozi a praskání v mořské, brakické i sladké vodě.

 • Vynikající teplotní odolnost.

 • Mimořádná odolnost vůči řadě chemikálií, včetně odkyselených chlorovodíkových a fluorovodíkových kyselin, chloridů, solí a zásad.

 • Spolehlivé mechanické vlastnosti v širokém rozsahu od teplot pod bodem mrazu až po 538 °C.

Odvětví a aplikace slitiny 400

Výjimečná odolnost slitiny Monel 400 vůči korozi a teplotám, ji dělá velmi užitečnou pro chemickou výrobu a také mořské aplikace. Často se používá v systémech, které jsou vystaveny extrémně náročným podmínkám a namáhání, jako jsou různé spojovací prvky a armatury, hřídele, pružiny, čerpadla, ventily, přepravní kontejnery, potrubí a výměníky tepla.

Slitina 405

Slitina 405 je stejně jako slitina 400 slitinou niklu a mědi. Je považována za lepší stupeň slitiny 400 a díky vyššímu obsahu síry vykazuje ještě lepší opracovatelnost. Slitina 405 vykazuje z vetší části stejnou teplotní a korozní odolnost jako slitina 400, a také se obzvláště dobře osvědčuje při teplotách pod bodem mrazu.

Hlavním rozdílem mezi slitinou 400 a slitinou 405 je její opracovatelnost. Obvykle se používá v automatických šroubovacích strojích.

Vlastnosti a výhody slitiny 405

 • Lepší opracovatelnost.

 • Výjimečná odolnost proti korozi a praskání v mořské, brakické i sladké vodě.

 • Vynikající teplotní odolnost.

 • Mimořádná odolnost vůči řadě chemikálií, včetně odkyselených chlorovodíkových a fluorovodíkových kyselin, chloridů, solí a zásad.

 • Spolehlivé mechanické vlastnosti v širokém rozsahu od teplot pod bodem mrazu až po 538 °C.

Odvětví a aplikace, ve kterých se slitina 405 používá

Slitina 405 je ceněna pro svou vysokou opracovatelnost a obvykle se používá v automatických šroubovacích strojích a jako lamače třísek při obrábění. Pro jiné aplikace se obecně nedoporučuje.

Kompresní a závitové šroubení ze speciálních slitin

Společnost SSP s radostí nabízí celou řadu komponentů vyrobených z těchto materiálů, odolných proti korozi, jako jsou slitiny Hastelloy C276, Monel 400 a 405. Rozsáhlý výběr produktů z těchto speciálních slitin zahrnuje řady ventilů, konektorů a také kompresního a závitového šroubení, které splní veškeré požadavky vašich specializovaných aplikací.

Jsme zde, abychom vám pomohli být úspěšní bez ohledu na velikost nebo složitost vašeho projektu. Naši zkušení pracovníci jsou vám k dispozici, aby vám pomohli najít funkční řešení i pro ty nejsložitější aplikace.

S téměř 100 lety zkušeností v oboru je výrobce SSP hrdý na to, že může nabízet špičková řešení, využívající kombinaci rozsáhlých znalostí a nejnovějších technologií.

Chcete-li se dozvědět více o těchto komponentech ze speciálních slitin, kontaktujte nás ještě dnes a vyžádejte si cenovou nabídku.

Potřebujete poradit nebo doporučit konkrétní produkt?


Zkušený specialista na telefonu vám poradí s výběrem. 

FTS – Fluid Technology Solutions, s.r.o.

FTS se skládá z odborníků, kteří se dlouhodobě pohybují v oblasti fluidních systémů. Dohromady máme desítky let zkušeností a jsme výhradní distributor fluidních komponent tradičního amerického výrobce SSP. Stejně jako oni si i my v FTS zakládáme na prvotřídní kvalitě. Je pro nás potěšením, že můžeme nabízet díly s doživotní zárukou na materiál a vyvíjet špičkové systémy.